Rada Rodziców

Rodzice wraz z uczniami i nauczycielami tworzą integralne środowisko szkolne, działające na rzecz stałego budowania i doskonalenia warunków kształcenia i wychowania. Zarówno dla uczniów, nauczycieli jak i rodziców ustawodawca przewidział możliwości zrzeszania się i wypowiadania w sprawach szkoły. Jednym z takich organów jest Rada Rodziców, której status wpisuje w strukturę organów szkoły.

Jako Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Zawadzie pragniemy wpisać się w powyższą charakterystykę, chcąc mieć realny wpływ na funkcjonowanie szkoły do której uczęszczają nasze dzieci.  Chcielibyśmy, aby nasza współpraca ze szkołą służyła doskonaleniu organizacji nauczania oraz pracy wychowawczej i opiekuńczej szkoły.

Nasza działalność ściśle opiera się na współpracy z Radą Pedagogiczną, Samorządem Uczniowskim oraz szkolnym kołem wolontariatu "Silni sercem" . Główne zamierzenia Rady Rodziców na rok szkolny 2021/2022  dotyczą takich przedsięwzięć jak:

- organizacja poczęstunku (kawiarenki) podczas szkolnych uroczystości tj. Dzień Chłopaka, Andrzejki, Mikolajki ,Jasełka,  Dzień Dziecka, pikniki rodzinne, zawody szkolne oraz uroczyste akademie dla lokalnego środowiska,

- dofinansowywanie wycieczek szkolnych,

- zakup dyplomów i nagród książkowych,

- dofinansowywanie przedsięwzięć Samorządu Uczniowskiego oraz szkolnego koła wolontariatu,

- orgazniacja kiermaszów okolicznościowych.

Wszystkie powyższe aktywności opierają się na środkach finansowych pochodzących ze składek na Komitet Rodzicielski.

Dlatego też, zwracamy się z serdeczną prośbą do Ciebie Rodzicu o dofinansowanie funduszu Rady Rodziców, abyś Ty także miał rzeczywisty wpływ na to co dzieje się w szkole Twojego Dziecka.

Składka na rok szkolny 2022/2023 wynosi 60 zł rocznie. (30 zł na semestr)

nr konta: 83 8437 0002 0140 0930 2541 0101 (Silesia Bank Kłomnice)

(aktualizacja 10.11.2022)

Przewodnicząca Rady Rodziców -  Agnieszka Sawko - Pluta